Coop en Deen enige supermarkten met duurzame kerstrollades
Vrijdag, 23 december 2011
Rollade is een populair gerecht op het kerstmenu. Consumenten die een duurzame varkensrollade op tafel willen, kunnen daarvoor goed terecht bij supermarkten Coop en Deen. Grotere supermarktketens als Albert Heijn en Jumbo zijn in vergelijking met vorig jaar vooruitgegaan op het gebied van dierenwelzijn, maar kunnen nog een flinke stap maken als het gaat om het milieu. Aldi en C1000 zijn hekkensluiters: bij hen is geen milieu- of diervriendelijke rollade te vinden. Sijas Akkerman van Natuur & Milieu: "Wij roepen de grote supermarktketens op om het voorbeeld van Coop en Deen te volgen en volgend jaar ook duurzame rollades in de schappen te leggen met Milieukeur of EKO-keurmerk."
Natuur & Milieu hield voor de tweede keer een onderzoek naar het aanbod van duurzame kip-, varkens-, en runderrollades. Net als vorig jaar wordt bij de meeste supermarktfilialen geen duurzame rollade verkocht.Alleen Coop en Deen verkopen duurzame varkensrollades met Milieukeur. Albert Heijn en Jumbo verkopen rollades met een 1 ster Beter Leven Kenmerk (BLK). Dit keurmerk geeft aan dat het dierenwelzijn in ieder geval minimaal geborgd is, maar stelt geen eisen die de grote milieubelasting van de productie van vlees beperken. Grote supermarktketens als Aldi en C1000 verkopen helemaal geen rollades waarbij gelet is op dierenwelzijn of milieu.
Recept: duurzaam kerstdiner met rollade
Om het flexitariërs die minder en duurzamer vlees willen eten makkelijk te maken deze kerst, heeft Natuur & Milieu een lekker recept voor een kerstdiner met een duurzame rollade uitgebracht. Klik hier voor dit overheerlijke recept en eet smakelijk! De rollade bij dit gerecht kan het best gekocht worden bij de Coop of de Deen, of bij een Keurslager met vlees met Milieukeur, een biologische slager of biologische supermarkt.
Milieu-effecten vlees
De mondiale voetafdruk van vlees is groot. Voor iedere kilo vlees is gemiddeld 6 kilo plantaardig veevoer nodig. Door de wereldwijd toenemende vraag naar vlees is landbouwgrond nodig waarvoor vaak bossen worden gekapt. Ook komt bij de productie van vlees veel broeikasgas vrij. Voor Natuur & Milieu reden genoeg om de productie en consumptie van duurzaam vlees te stimuleren
Actueel Nieuws
Kijk naar oranje met groen label
Mensen die voor het EK voetbal een nieuwe televisie gaan kopen, besparen geld door op het energielabel te letten. Het stroomverbruik van tv’s loopt fors uiteen, zegt voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal.
heartsandheroes succesvol voor goede kinderdoelen.
www.heartsandheroes.nl is een webshop met hippe nieuwe en vintage kinderkleding en kinderschoenen. Het unieke aan de webshop is dat 100% van het aankoopbedrag naar een goed kinderdoel gaat.
Avondwinkel maakt duurzaam shoppen leuker en makkelijker
Online winkelen is leuk, maar toch wil je een product ook kunnen vasthouden. In een winkel wil je ook niet meewarig worden aangekeken als je informeert naar hoe groen een roze sneaker is. Daarom is er nu de hetkanWel-avondwinkel.
Het grootste vegetarische festival van Nederland
Op zaterdag 30 juni organiseert stichting Viva Las Vega's het grootste vegetarische festival van Nederland met workshops, markt, proeverijen en meer...
Duizend Nederlanders leven plasticvrij tijdens de Zero Plastic Week
Duizend mensen gaan in de week van 11 tot en met 17 juni 2012 een week lang afkicken van hun plasticverslaving. Zero Plastic Week is een initiatief van zes jongeren en wordt gesteund door stichting Verbeter De Wereld en Greenpeace.
Word videoreporter bij WhatIfWeChange
IUCN biedt een interactief videoplatform over de kracht van natuurherstel, genaamd What if we change. Wie wil kan zelf video’s maken, vragen stellen, gedachten en visie delen en daarmee meewerken aan de documentaire.
Boek een duurzame vakantie bij Spring Reizen
Bij Spring gaan ervaren vrijwillige reisbegeleiders met kleine groepen op pad naar de mooiste uithoeken van Europa. Het streven is zo duurzaam mogelijk te reizen en gebruik te maken van kleinschalige accommodaties of tenten.
Eerste Top10 Elektrische auto’s
Met de Top 10 Elektrische auto's is voor het eerst een inventarisatie beschikbaar van de eerste volledig elektrische auto’s op de Nederlandse markt.
Kies voor duurzame rvs schoolbeker en broodtrommel
Kind naar school? Na de zomervakantie weer tijd voor een fris nieuw schooljaar. Bent u muffe bekers en saaie...
Biologische friet op eerste Pinksterdag in Amsterdam
'Natuurlijk Smullen', de eerste biologische snackbar van Nederland, staat op eerste Pinksterdag verse biologische...
Meer informatie
Gerelateerd nieuws
- Diervriendelijker vleesschap in supers zet door 12-04-2012
- Ook Wagner pizza gaat verder zonder plofkippen 07-05-2012
- Unilever wordt plofkipvrij! 17-04-2012
- Albert Heijn blijft 'plofkip' verkopen ondanks kritiek Wakker Dier 24-02-2012
- MacDonalds blijkt MacCruelty wegens mishandelde kippen. 17-04-2012
Tips Eten & Drinken
Duurzame vis hapt lekker weg
Vis eten? Denk ook aan toekomstige vis-lekkerbekken: Kies voor MSC-gekeurde vis. Bekijk het filmpje onderaan deze pagina.Lees verder
Second life voor gebruikte frituurolie
Gooi frituurolie van oliebollen of patat niet weg...Kijk wat je ermee kan doen
Biologisch uit eten
Ga lekker uit eten bij een restaurant met biologische producten op de kaartVind met je postcode een biologisch restaurant
Groente- en Fruitabonnement
Neem nu een abonnement: wekelijks verse biologische groenten en fruitVind met je postcode een abonnement in de buurt
(H)eerlijke koffie
Een biologisch en/of Fair Trade kopje koffie smaakt dubbel zo lekkerVind koffie en thee met een goed gevoel
(H)eerlijk uit eten...
Uit eten bij een adres op Allesduurzaam.nl betekent producten uit de streek, vegetarische gerechten ofwel het goede leven...Ga lekker op zoek naar restaurants en eethuisjes