De grootste Groene Bedrijvengids van Nederland

Allesduurzaam.nl is de grootste groene bedrijvengids van Nederland.
Op Allesduurzaam.nl vindt u ruim 18.000 winkels en bedrijven,
die duurzame producten of diensten aanbieden. Ook bij ú in de buurt.

Hoe denk jij over de elektrische auto?

Maandag, 18 april 2011

Hoe denk jij over de elektrische auto?

Autorijdend Nederland weet weinig van de elektrische auto en heeft vragen over deze nieuwe technologie, blijkt uit onderzoek van voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal. Tweederde van de automobilisten kent de elektrische auto alleen van naam, een zelfde percentage geeft aan behoefte te hebben aan informatie over kosten en opladen.

"Met de elektrische auto kom je niet ver"

Verschillende misvattingen, zowel ten positieve als ten negatieve doen de ronde. Opvallend veel automobilisten zijn de mening toegedaan dat ze met een elektrische auto onderweg makkelijk kunnen stranden, hoewel dit niet erg aannemelijk is. Afhankelijk van het type elektrische auto moet de accu na 70 tot 200 kilometer bijgeladen worden. De meeste automobilisten rijden slechts twee keer per maand afstanden van 60 km of meer aan één stuk.

Automobilisten worden tijdig gewaarschuwd voor een dreigende lege accu met een signaalfunctie op het dashboard. Er komen daarnaast steeds meer oplaadpalen en snellaadpalen. De elektrische auto kan ook worden opgeladen via een gewoon stopcontact. Wie het bereik van de elektrische auto aanzienlijk wil verhogen kan kiezen voor een range-extender, een kleine brandstofhulpmotor.

"De elektrische auto is helemaal niet zo milieuvriendelijk"dreamstime elektrische auto

Een andere misvatting die in het onderzoek van Milieu Centraal naar voren komt is dat een elektrische auto helemaal niet zo milieuvriendelijk zou zijn. Veertig procent van de automobilisten is deze mening toegedaan. Dit terwijl de elektrische auto juist tot de meest milieuvriendelijke auto's kan worden gerekend van dit moment. Er komen geen uitlaatgassen uit de auto tijdens het rijden - goed voor de luchtkwaliteit - en de elektrische auto heeft een lage CO2-uitstoot.

Op het energielabel van de auto zal straks nul staan. Er is echter wel uitstoot van CO2 bij de opwekking van elektriciteit die nodig is voor de accu. Dit is ongeveer de helft van de CO2 die vrij komt bij een verbrandingsmotor op conventionele autobrandstoffen. Ook wanneer je de totale levenscyclus inclusief de productie van een accu vergelijkt met die van een conventionele brandstofauto is de elektrische auto een stuk milieuvriendelijker.

Vooral de hoog opgeleide autokenner met leaseauto overweegt nu al een elektrische auto aan te schaffen. Milieu blijkt daarbij een belangrijk argument te zijn.

De informatie is afkomstig uit onderzoek door TNS NIPO (maart 2011) in opdracht van voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal onder een representatieve steekproef van ruim 1.000 automobilisten.

Bron Milieu Centraal

RSS

Actueel Nieuws

Kijk naar oranje met groen label

Kijk naar oranje met groen label

Mensen die voor het EK voetbal een nieuwe televisie gaan kopen, besparen geld door op het energielabel te letten. Het stroomverbruik van tv’s loopt fors uiteen, zegt voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal.

Lees verder
Geplaatst op woensdag 23 mei 2012
heartsandheroes succesvol voor goede kinderdoelen.

heartsandheroes succesvol voor goede kinderdoelen.

www.heartsandheroes.nl is een webshop met hippe nieuwe en vintage kinderkleding en kinderschoenen. Het unieke aan de webshop is dat 100% van het aankoopbedrag naar een goed kinderdoel gaat.

Lees verder
Geplaatst op woensdag 23 mei 2012
Avondwinkel maakt duurzaam shoppen leuker en makkelijker

Avondwinkel maakt duurzaam shoppen leuker en makkelijker

Online winkelen is leuk, maar toch wil je een product ook kunnen vasthouden. In een winkel wil je ook niet meewarig worden aangekeken als je informeert naar hoe groen een roze sneaker is. Daarom is er nu de hetkanWel-avondwinkel.

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012
Het grootste vegetarische festival van Nederland

Het grootste vegetarische festival van Nederland

Op zaterdag 30 juni organiseert stichting Viva Las Vega's het grootste vegetarische festival van Nederland met workshops, markt, proeverijen en meer...

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012
Duizend Nederlanders leven plasticvrij tijdens de Zero Plastic Week

Duizend Nederlanders leven plasticvrij tijdens de Zero Plastic Week

Duizend mensen gaan in de week van 11 tot en met 17 juni 2012 een week lang afkicken van hun plasticverslaving. Zero Plastic Week is een initiatief van zes jongeren en wordt gesteund door stichting Verbeter De Wereld en Greenpeace.

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012
Word videoreporter bij WhatIfWeChange

Word videoreporter bij WhatIfWeChange

IUCN biedt een interactief videoplatform over de kracht van natuurherstel, genaamd What if we change. Wie wil kan zelf video’s maken, vragen stellen, gedachten en visie delen en daarmee meewerken aan de documentaire.

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012
Boek een duurzame vakantie bij Spring Reizen

Boek een duurzame vakantie bij Spring Reizen

Bij Spring gaan ervaren vrijwillige reisbegeleiders met kleine groepen op pad naar de mooiste uithoeken van Europa. Het streven is zo duurzaam mogelijk te reizen en gebruik te maken van kleinschalige accommodaties of tenten.

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012
Eerste Top10 Elektrische auto’s

Eerste Top10 Elektrische auto’s

Met de Top 10 Elektrische auto's is voor het eerst een inventarisatie beschikbaar van de eerste volledig elektrische auto’s op de Nederlandse markt.

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012

Kies voor duurzame rvs schoolbeker en broodtrommel

Kind naar school? Na de zomervakantie weer tijd voor een fris nieuw schooljaar. Bent u muffe bekers en saaie...

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012

Biologische friet op eerste Pinksterdag in Amsterdam

'Natuurlijk Smullen', de eerste biologische snackbar van Nederland, staat op eerste Pinksterdag verse biologische...

Lees verder
Geplaatst op maandag 21 mei 2012
Volgende »

Meer informatie

Gerelateerd nieuws

Tips Mobiliteit

Fiets naar je werk

Fiets naar je werk

Lekker op de fiets: milieuvriendelijker kan het niet
Lees meer over het waarom van fietsen

Deelauto dichtbij

Deelauto dichtbij

Neem een abonnement op een deelauto! Eenvoudig in gebruik en altijd wel een auto in de buurt beschikbaar.
Vind het bij jou passende abonnement

Autowasstraat biedt uitkomst

Autowasstraat biedt uitkomst

Kies voor een autowasstraat met het Milieukeur.dan zit je goed.
Waarom? Klik hier!

Bewust autorijden

Bewust autorijden

Autorijden en duurzaamheid... Hoe maak je kilometers groener?
Lees hier!

Trendy scooter

Trendy scooter

Op weg met een modieuze elektrische scooter? Geruisloos wegspuiten...
Vind aanbieders in je buurt...

Experts Club Green over vervoer en autogebruik

Experts Club Green over vervoer en autogebruik

Op ClubGreen.nl staan experts je te woord met antwoord op jouw vragen over auto, openbaar vervoer, taxi en mobiliteit.
Vind hier antwoord op je vragen

14 categorieën, 86 subcategorieënHuis & Tuin

5 categorieën, 22 subcategorieënKleding & Verzorging

10 categorieën, 65 subcategorieënVrije Tijd

4 categorieën, 16 subcategorieënKinderen

7 categorieën, 47 subcategorieënEten & Drinken

5 categorieën, 28 subcategorieënMobiliteit

3 categorieën, 12 subcategorieënGeldzaken

9 categorieën, 66 subcategorieënBusiness to business

Inloggenx

E-mailadres:
Wachtwoord: