MADE-BY organiseert een symposium over duurzame oplossingen in Wet Processing
Dinsdag, 10 januari 2012
Op 24 januari biedt MADE-BY partnerbrands en geïntereseerde professionals uit de (duurzame) mode industrie de kans om kennis te nemen van de meest recente ontwikkelingen in duurzame oplossingen voor wet processing door middel van een inspirerende en praktijk gerichte seminar.
Dankzij onder meer de Greenpeace Detox campaign is de aandacht voor het wet processing gedeelte van kledingproductie enorm toegenomen. MADE-BY biedt, in samenwerking met de innoveerders van de industriële biotechnologie, Genencor en Novozymes, een unieke kans om in contact te komen met experts van gerenommeerde producenten van verfstoffen en chemicaliën die de nieuwste ontwikkelingen zullen delen. De praktijkgerichte sessies zijn gericht op het aanbrengen van verbeteringen in wet processing supply chains.
Cradle to Cradle en waterless technology
De ochtend sessies geven een algemeen beeld weer. De impact van wet processing op het milieu en de noodzaak voor een strategische aanpak om verbeteringen aan te brengen zullen worden besproken.
De middagsessies staan in het teken van duurzame oplossingen voor katoen, syntetische materialen en het verfproces en de eindbewerking van denim. Hierbij worden diverse aanpakken onder de loep genomen waaronder Cradle to Cradle en waterless technology.
De sessies worden verzorgd door sprekers van MADE-BY, Genencor en Novozymes, daarnaast zullen ook afgevaardigen van onder andere DyStar, Clariant en Tanatex aan het woord komen. Deze afwisselende sprekerslijst wordt gecompleteerd met een expert van Greenpeace die zal spreken over ‘The Detox Roadmap Towards Zero Discharge of Hazardous Chemicals’.
Meer info en aanmelden: klik hier
Actueel Nieuws
Kijk naar oranje met groen label
Mensen die voor het EK voetbal een nieuwe televisie gaan kopen, besparen geld door op het energielabel te letten. Het stroomverbruik van tv’s loopt fors uiteen, zegt voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal.
heartsandheroes succesvol voor goede kinderdoelen.
www.heartsandheroes.nl is een webshop met hippe nieuwe en vintage kinderkleding en kinderschoenen. Het unieke aan de webshop is dat 100% van het aankoopbedrag naar een goed kinderdoel gaat.
Avondwinkel maakt duurzaam shoppen leuker en makkelijker
Online winkelen is leuk, maar toch wil je een product ook kunnen vasthouden. In een winkel wil je ook niet meewarig worden aangekeken als je informeert naar hoe groen een roze sneaker is. Daarom is er nu de hetkanWel-avondwinkel.
Het grootste vegetarische festival van Nederland
Op zaterdag 30 juni organiseert stichting Viva Las Vega's het grootste vegetarische festival van Nederland met workshops, markt, proeverijen en meer...
Duizend Nederlanders leven plasticvrij tijdens de Zero Plastic Week
Duizend mensen gaan in de week van 11 tot en met 17 juni 2012 een week lang afkicken van hun plasticverslaving. Zero Plastic Week is een initiatief van zes jongeren en wordt gesteund door stichting Verbeter De Wereld en Greenpeace.
Word videoreporter bij WhatIfWeChange
IUCN biedt een interactief videoplatform over de kracht van natuurherstel, genaamd What if we change. Wie wil kan zelf video’s maken, vragen stellen, gedachten en visie delen en daarmee meewerken aan de documentaire.
Boek een duurzame vakantie bij Spring Reizen
Bij Spring gaan ervaren vrijwillige reisbegeleiders met kleine groepen op pad naar de mooiste uithoeken van Europa. Het streven is zo duurzaam mogelijk te reizen en gebruik te maken van kleinschalige accommodaties of tenten.
Eerste Top10 Elektrische auto’s
Met de Top 10 Elektrische auto's is voor het eerst een inventarisatie beschikbaar van de eerste volledig elektrische auto’s op de Nederlandse markt.
Kies voor duurzame rvs schoolbeker en broodtrommel
Kind naar school? Na de zomervakantie weer tijd voor een fris nieuw schooljaar. Bent u muffe bekers en saaie...
Biologische friet op eerste Pinksterdag in Amsterdam
'Natuurlijk Smullen', de eerste biologische snackbar van Nederland, staat op eerste Pinksterdag verse biologische...
Meer informatie
Gerelateerd nieuws
- Zalando biedt volop duurzame mode 11-04-2012
- De Dag van de Duurzame Installateur 04-04-2012
- Op naar integrale benadering van duurzame landbouw en gezonde voeding 01-04-2012
- Bijna 500 nieuwe initiatieven voor stimuleringsregeling duurzame energie 15-03-2012
- Duurzame energieproductie Essent fors gedaald 04-04-2012
Tips Business to business
Fietskoerier dichtbij
Laat je pakjes snel, zeker en klimaatneutraal bezorgen door een fietskoerierFietskoeriers genoeg op allesduurzaam.nl
Groene vergaderruimte
Kies voor vergaderingen en conferenties een groene locatieVind geschikte locaties
Verantwoorde kantoorartikelen
Een duurzame bedrijfsvoering begint met de keuze van kantoorartikelen en meubilairVind deze kantoorartikelen
Geld beleggen
Je geld duurzaam beleggen, daarmee help je het klimaat een handjeBij wie spaar of beleg je duurzaam?
Relatiegeschenken: walk your talk
Draag je MVO-beleid ook uit met een duurzaam relatiegeschenkVind relatiegeschenken met een groen extra
Adviesbureau voor duurzame oplossingen
Een adviesbureau op Allesduurzaam.nl brengt u tot duurzame maatregelenVind adviesbureaus op Allesduurzaam.nl