Thermpipe revolutionauir systeem voor warmteterugwinning
Donderdag, 15 december 2011

De Thermpipe is een revolutionaire vinding, waarbij energie wordt gewonnen uit afvalwater én uit de bodem. Warmte onttrekken uit de bodem is geen nieuwe techniek, hetzelfde geldt voor het benutten van warmte uit afvalwater. Wel nieuw is het winnen van warmte uit beide bronnen tegelijk. Arcadis heeft hiervoor de PKS-Thermpipe ontwikkeld. Toch kan de vinding van Arcadis nog niet op een warme belangstelling rekenen.
Geen stormloop
Twee maanden werd de vinding gepresenteerd en enthousiast onthaald. Inmiddels is in het Duitse Weimar een proefproject gestart met een sporthal. “Het komende jaar zullen we dit project nauwlettend volgen en het rendement van alle seizoenen in kaart brengen,” aldus Michiel Moret, ontwikkelingsmanager bij Arcadis.
In Nederland loopt het nog niet storm met opdrachtgevers die het systeem willen testen. Moret betreurt dat. “Er is sprake van een kortetermijnvisie. Duurt het een paar jaar voordat een systeem rendabel is, dan haken veel mensen af.”
Maar bij Arcadis denken ze al verder. De Thermpipe zou bijvoorbeeld ook bij afvalwaterzuivering kunnen worden gebruikt. “Fabrieken lozen hun opgewarmd koelwater zo op het oppervlaktewater. Deze warmte kan met een Thermpipe prima worden benut.”
Hoe werkt het?
De speciaal omwikkelde kunststof rioolbuis is gekoppeld aan een warmtepomp die via een overzichtelijk leidingstelsel gebouwen van energie kan voorzien.
Voor elk project maakt ARCADIS een ontwerp van zowel het statische als thermische systeem. Dit ontwerp richt zich op de bouwtechnische omstandigheden zoals het in het afvalwater en de bodem beschikbare energiepotentieel en de energiebehoefte van de panden.
Het grootste deel van de energie onttrekt het systeem uit de omgeving van de leiding. Het aantal te gebruiken PKS-Thermpipe buizen hangt af van de benodigde hoeveelheid energie en het te realiseren onttrekkingsresultaat uit de deelsystemen ‘afvalwater’ en ‘bodemwarmte’.
Aan elkaar gelaste PKS-Thermpipe buizen worden met PE-fittingen aan een FRANK PKS-verdeelput gemonteerd. Vanuit deze verdeelput lopen leidingen naar een warmtepomp in het gebouw, waar de warmte in energie wordt omgezet.
Het leidingsysteem bestaat volledig uit hoogwaardige en gecertificeerde PE-grondstoffen.
Meer informatie: Arcadis
Bron: Duurzaam Gebouwd
Actueel Nieuws
Kijk naar oranje met groen label
Mensen die voor het EK voetbal een nieuwe televisie gaan kopen, besparen geld door op het energielabel te letten. Het stroomverbruik van tv’s loopt fors uiteen, zegt voorlichtingsorganisatie Milieu Centraal.
heartsandheroes succesvol voor goede kinderdoelen.
www.heartsandheroes.nl is een webshop met hippe nieuwe en vintage kinderkleding en kinderschoenen. Het unieke aan de webshop is dat 100% van het aankoopbedrag naar een goed kinderdoel gaat.
Avondwinkel maakt duurzaam shoppen leuker en makkelijker
Online winkelen is leuk, maar toch wil je een product ook kunnen vasthouden. In een winkel wil je ook niet meewarig worden aangekeken als je informeert naar hoe groen een roze sneaker is. Daarom is er nu de hetkanWel-avondwinkel.
Het grootste vegetarische festival van Nederland
Op zaterdag 30 juni organiseert stichting Viva Las Vega's het grootste vegetarische festival van Nederland met workshops, markt, proeverijen en meer...
Duizend Nederlanders leven plasticvrij tijdens de Zero Plastic Week
Duizend mensen gaan in de week van 11 tot en met 17 juni 2012 een week lang afkicken van hun plasticverslaving. Zero Plastic Week is een initiatief van zes jongeren en wordt gesteund door stichting Verbeter De Wereld en Greenpeace.
Word videoreporter bij WhatIfWeChange
IUCN biedt een interactief videoplatform over de kracht van natuurherstel, genaamd What if we change. Wie wil kan zelf video’s maken, vragen stellen, gedachten en visie delen en daarmee meewerken aan de documentaire.
Boek een duurzame vakantie bij Spring Reizen
Bij Spring gaan ervaren vrijwillige reisbegeleiders met kleine groepen op pad naar de mooiste uithoeken van Europa. Het streven is zo duurzaam mogelijk te reizen en gebruik te maken van kleinschalige accommodaties of tenten.
Eerste Top10 Elektrische auto’s
Met de Top 10 Elektrische auto's is voor het eerst een inventarisatie beschikbaar van de eerste volledig elektrische auto’s op de Nederlandse markt.
Kies voor duurzame rvs schoolbeker en broodtrommel
Kind naar school? Na de zomervakantie weer tijd voor een fris nieuw schooljaar. Bent u muffe bekers en saaie...
Biologische friet op eerste Pinksterdag in Amsterdam
'Natuurlijk Smullen', de eerste biologische snackbar van Nederland, staat op eerste Pinksterdag verse biologische...
Meer informatie
Gerelateerd nieuws
- Met duurzaam bankieren een hoger rendement 13-04-2012
- Gratis Bouwdetail Wijzer Duurzaam en Energiezuinig Renoveren 26-03-2012
- Markt duurzaam sparen en beleggen blijft groeien 22-04-2012
- 'Duurzaam bouwen is investering geen kostenpost' 08-04-2012
- Twee op drie consumenten hechten belang aan duurzaam gedrag onderneming 04-04-2012
Tips Business to business
Fietskoerier dichtbij
Laat je pakjes snel, zeker en klimaatneutraal bezorgen door een fietskoerierFietskoeriers genoeg op allesduurzaam.nl
Groene vergaderruimte
Kies voor vergaderingen en conferenties een groene locatieVind geschikte locaties
Verantwoorde kantoorartikelen
Een duurzame bedrijfsvoering begint met de keuze van kantoorartikelen en meubilairVind deze kantoorartikelen
Geld beleggen
Je geld duurzaam beleggen, daarmee help je het klimaat een handjeBij wie spaar of beleg je duurzaam?
Relatiegeschenken: walk your talk
Draag je MVO-beleid ook uit met een duurzaam relatiegeschenkVind relatiegeschenken met een groen extra
Adviesbureau voor duurzame oplossingen
Een adviesbureau op Allesduurzaam.nl brengt u tot duurzame maatregelenVind adviesbureaus op Allesduurzaam.nl