Dutch Egg Powder Solutions B.V.
Dutch Egg Powder Solutions B.V. (DEPS) in Weert produceert en verwerkt eipoeders voor de internationale voedingsmiddelenindustrie. Het familiebedrijf beschikt over een moderne droogfaciliteit en levert eipoederproducten op basis van verschillende soorten eieren, waaronder biologische eieren.
DEPS werd in 2015 opgericht als onderdeel van de Wulro Food Group, die al sinds 1884 actief is in de eiersector. Door het droogproces in een eigen fabriek in Weert uit te voeren, houdt het bedrijf het volledige productieproces in eigen beheer.
Het assortiment bestaat uit diverse gedroogde eiproducten:
- Heel eipoeder (Whole Egg Powder), als lang houdbare vervanger voor vloeibaar heelei in onder meer industriële bakkerijen.
- Eiwitpoeder (Egg White Powder / albuminepoeder), verkregen door het vernevelen en drogen van vloeibaar eiwit met verwarmde luchtstromen.
- Eigeelpoeder (Egg Yolk Powder), toe te passen als emulgator of kleuring in sauzen, mayonaises en bakkersproducten.
- Kants-en-klare bakmengsels en klantspecifieke toevoegingen met ingrediënten zoals zout, suiker of meel.
De eipoeders worden geleverd aan diverse sectoren binnen de voedingsindustrie, waaronder industriële bakkerijen, distilleerderijen, de aardappel- en vleesverwerkende industrie, ijsbereiders en sausfabrikanten.