Kom in beweging voor gezonde lucht

Vind jij ook dat je recht hebt op gezonde lucht? Wil je door de stad fietsen zonder dat je gaat hoesten van de viezigheid? Met je raam open slapen, ook als je in Amsterdam-West of Rotterdam Overschie woont? Wil je dat jouw kinderen in een gezonde omgeving buitenspelen? Wij werken aan een leefomgeving met gezonde lucht. Doe met ons mee!

Vaak weten we helemaal niet hoe ongezond de lucht is die we inademen. Je kunt de luchtvervuiling namelijk niet zien, behalve als je toevallig achter die scooter bij het stoplicht staat. Deze herfst gaan we daarom met zoveel mogelijk mensen meten hoe vies de lucht echt is. Met al die mensen en de meetresultaten gaan we pleiten voor maatregelen voor minder én schoner verkeer.

Doe je met ons mee? Samen werken we aan gezonde lucht in Nederland. Daar hebben we recht op.

Actiegroepen voor gezonde lucht

Wil jij je inzetten voor gezonde lucht? Wij willen groepen oprichten die zich inzetten voor effectievere maatregelen, zodat de lucht echt gezonder wordt. Deze herfst gaan we samen met die groepen heel veel mensen actief krijgen om te meten hoe vies de lucht is. Dit doen we op verkeersknooppunten, bij scholen, speeltuinen en andere plekken waar veel mensen komen. Met groepen actieve burgers kunnen we de politiek in beweging krijgen en meer maatregelen voor gezonde lucht ingevoerd krijgen.

Meld je aan

Heb je interesse om actief te worden in een groep, of misschien wil je wel meehelpen met meten? Meld je dan aan bij gezondelucht@milieudefensie.nl  Woon je in Amsterdam of nabije omgeving? Informeer naar de resultaten van de informatiebijeenkomst "Gezonde lucht in Amsterdam?" op dinsdag 25 september 2012.