De Zero Plastic Week is begonnen! Bijna 2000 mensen gaan vanaf vandaag t/m 16 juni 2013 “plastic vasten”. Hiermee toont de groep bezorgde wereldburgers aan dat de wereld het moet doen met een beetje minder plastic. Vorig jaar was de campagne zo'n succes dat de Zero Plastic Week nu de landsgrenzen over gaat.
Tijdens deze Zero Plastic Week zullen mensen uit onder andere Nederland, Canada, de Verenigde Staten, Duitsland, België, Luxemburg, Zwitserland, Rusland en Zuid Afrika een week lang geen nieuw plastic kopen. Om de campagne dichterbij de deelnemers te brengen, wordt informatie uitgewisseld via Facebook en Twitter. Deelnemers zullen alternatieven moeten vinden voor zaken als in plastic verpakte groente en plastic tasjes. “Zo’n kort experiment maakt dat je wordt geconfronteerd met de enorme berg plastic die je in een luttele week weggooit”, vertelt Edwin van Beveren, een van de initiatiefnemers.
Per jaar wordt in Europa alleen al 60 miljoen ton plastic geproduceerd: een economische aandrijver dus. En een die ons leven beïnvloedt: plastic kent vele nuttige, maar ook nutteloze toepassingen zoals aanzienlijke hoeveelheden tasjes en verpakkingen. “Helaas belandt een hoop van dit plastic in ons milieu: zo zijn er delen van de oceaan die meer plastic deeltjes bevatten dan plankton. De kans dat een dolfijn daar plastic binnenkrijgt is groter dan de kans dat-ie een visje eet.” aldus Van Beveren. Opvallend is daarnaast dat aan cosmetica zoals tandpasta en scrubs veelal micro plastic deeltjes zijn toegevoegd, die men direct binnen kan krijgen en die via ons afvoerputje de zee in stromen.
Aanmelden voor de week kan nog steeds.
Allesduurzaam organiseert in het najaar met verschiliende partners een consumentenbijeenkomst over plastic (verpakkingen). Wij willen weten wat het beste tijdstip is. Laat het ons weten en vul de poll in.
Blog Polls